ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22448 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisér Špaček natáčí film Místa

0 Richard Winter 23.7.2013

Film Místa podle jeho režiséra Radima Špačka může široké veřejnosti objevit talent studentky DAMU Johany Matouškové, která v něm ztvárnila roli Anny. Místa jsou její první velkou rolí. V právě atáčeném snímku tvůrců úspěšného filmu Pouta se mladá herečka objeví po boku dalšího student DAMU Vladimíra Polívky, syn Boleslava Polívky. Jeho kamaráda Marka ztvární Jan Cina. Do kin film dorazí v první půli příštího roku.

“Je logické, že když točím o mladých lidech, tak tam nebudou příliš známí herci. Nejméně zkušená z nich je Johana, ale ta je tak milá a tajemně půvabná, že to bude překvapení,” uvedl režisér Špaček. V dalších rolích se objeví Taťána Medvecká, Robert Nebřenský, Jiří Štrébl nebo slovenský herec Jakub Gogál známý ze slovenského diváckého hitu Love.

Důležité scény filmu producenta Vratislava Šlajera a scenáristy Ondřeje Štindla vznikají v těchto dnech v ateliérech České televize na Kavčích horách v Praze. “Jde to velmi dobře. Trochu jsme se báli komplikací v ateliéru, mohly tu číhat různé technické zrady, ale ukázalo se, že vše včetně herců funguje a nic nás nezdržuje,” sdělil režisér Špaček.

V ateliérech podle něj natáčeli důležité a náročné herecké scény mezi Robertem Nebřenským a Vladimírem Polívkou, kteří ve filmu mají komplikovaný vztah otce a syna.

Místa se v čase od Pout posunula o deset až 12 let dopředu a zcela se změnila atmosféra příběhu. “Už to nebude taková depka s politickým podtextem, je to o střetu dospívání a nárazu do nelítostného světa dospělých, kde hrdinové dostanou lekci od života,” uvedl režisér.