ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7376 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisér Roland Emmerich v novém filmu demoluje Bílý dům

0 Richard Winter 17.7.2013

Režisér slavných akčních velkofilmů Roland Emmerich ve svém novém filmu White House Down již potřetí nechává zničit sídlo amerických prezidentů. Po Dni nezávislosti, kdy ho zpustošili mimozemšťané, a snímku 2012, kdy na něj spadla letadlová loď, se tentokrát Bílý dům i s prezidentem stane terčem bývalých vojáků a protivládních pomatenců. Hlavní role ztvárnili Channing Tatum, Jamie Foxx a Maggie Gyllenhaal.

Děj filmu, který dorazí do tuzemských kin 18. července, zavede do Bílého domu, kde mezi turisty podnikající prohlídku sídla prezidenta Jamese Sawyera (Foxx) je i washingtonský policista John Cale (Tatum) s dcerou, která se navzdory svému věku čile zajímá o dění v Bílém domě i aktivity samotného prezidenta. Dramatické okolnosti policistu přinutí skočit rovnýma nohama do nebezpečné akce, aby zachránil nejen své dítě ale i prezidenta a postavil se přesile těžce vyzbrojené skupiny polovojenských útočníků.

Velkolepý akční snímek se téměř celý odehrává v kulisách nejznámějšího domu světa, která se tak stává jednou z hvězd White House Down. “Pracovat tam nebo ho navštívit, to se nepodobá návštěvě žádné jiné budovy na světě. Celá řada zemí má prezidentské paláce, ale většinou už v nich prezident nežije, jedná se pouze o reprezentativní záležitost. Amerika je v tomhle velice unikátní – Bílý dům je nás dům, dům našeho lidu a prezident v něm stále žije,” uvedl režisér Emmerich.
Na filmových kulisách Bílého domu pracovalo 300 tesařů, 45 štukatérů, 32 kulisáků a 16 uměleckých vedoucích.

Emerich před nedávnem oznámil plány napsat a režírovat pokračování svého hitu Den nezávislosti, který se odehrává dvacet let po událostech prvního dílů. Současně se chystá ražírovat snímek Stonewall o tídenním střetu policie a protestujících ve Stonewall Inn v Greeenwich Village na Manhattanu, ke kterému došlo v roce 1969 a který je obecně považován za počátek moderního homosexuálního hnutí.