ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5759 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisér Peter Jackson vytvořil unikátní dokument

0 jsk 23.8.2018

Archivní filmový záznam z první světové války poprvé nabarvili a konvertovali do trojrozměrné podoby (3D) v nové dokumentární snímku novozélandského režiséra Petera Jacksona s názvem They Shall Never Grow Old (Nikdy nezestárnou). Je vytvořen ze stoletých remasterovaných záznamů, které ze svých archivů poskytlo Imperiální válečné muzeum (IWM) v Londýně.

Jackson, trojnásobný držitel Oscara, uvedl, že byl vždy fascinován historickými válečnými konflikty a chtěl najít způsob, jak vdechnout nový život příběhům běžných lidí, kteří žili v těch pohnutých časech. „Přál jsem si vtáhnout je přes mlhu času do současného světa, aby ještě jednou mohli nabýt lidskou přirozenost a nebyli vnímáni jako chaplinovské postavy z archivních filmů. Díky počítačové vytříbenosti, která odstranila technické nedostatky záznamu, můžeme zažít tuto válku tak jako oni,“ prohlásil Jackson.

They Shall Never Grow Old bude mít premiéru 16. října během Londýnského filmového festivalu. Svět si připomene 100. výročí ukončení první světové války (1914-1918) 11. listopadu.