ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13333 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisér Oliver Stone plánuje natočit film o Putinovi

0 Richard Winter 10.11.2014

Americký režisér Oliver Stone plánuje natočit dokument o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi. Oznámil to během své návštěvy Moskvy, kde pracuje na filmu o bývalém spolupracovníkovi amerických tajných služeb Edwardu Snowdenovi. Kontroverzní americký filmař už natočil dokumenty o bývalém kubánském prezidentovi Fidelu Castrovi a také o zesnulém venezuelském prezidentovi Hugovi Chávezovi.

“Chtěl bych vyzpovídat Putina, chtěl bych o něm natočit dokument, abych ukázal úhel pohledu, o němž Američané nechtějí slyšet,” řekl Stone.

Oliver Stone, který má na kontě tři nominace na Oscara – za filmy Četa, Wall Street a JFK, v poslední době létá mezi Spojenými státy a Ruskem v rámci přípravy filmu o Snowdenovi. Ke ztvárnění této role před časem získal herce Josepha Gordona-Levitta.

Krajně levicový režisér a scenárista narozený 15. září 1946 v New Yorku vyrůstal v poměrně bohaté rodině v Manhattanu. Když se jeho rodiče rozvedli, začal pracovat v různých profesích. V šedesátých letech pak odjel do Vietnamu, kde byl těžce raněn. Po návratu do USA začal docházet na New York University’s Film School. Od té doby začal točit filmy. K jeho nejznámějším snímkům patří například Takoví normální zabijáci, Alexander Veliký či The Doors.

Je autorem scénáře například k filmu Půlnoční expres nebo také ke kultovnímu filmu Scarface Zjizvená Tvář o drogovém bossovi, kterého ztvárnil Al Pacino. Zajímavostí je, že Oliver Stone napsal scénář během svého boje se závislostí na kokainu.

Tagy: