ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7016 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisér John Madden na Febiofestu převezme čestnou cenu Kristián

0 Richard Winter 27.3.2015

Na závěr pražského Febiofestu převezme čestnou cenu Kristián za přínos světové kinematografii britský režisér a producent John Madden. Při této příležitosti v předpremiéře uvede film Druhý báječný hotel Marigold, který se v kinech objeví od 2. dubna. Divákům s typicky britským humorem nabídne pokračování komedie, v níž si parta bohatých důchodců chtěla užít báječné stáří v indickém hotelu – bohužel ještě nedokončeném.

“První díl filmu fungoval skoro všude na světě. Možná ta britská ironie a sebeironie je součástí naší národní povahy. I herci si dokázali dělat legraci sami ze sebe a nebrali se tak vážně. Přitom ten příběh vyprávěl i o vážných věcech,” uvedl na setkání s novináři Madden. Jako režisér spolupracoval například s Liamem Neesonem, Judi Denchovou, Gwyneth Paltrowovou, Geoffreym Rushem, Josephem Fiennesem, Colinem Firthem nebo Benem Affleckem.

V posledních letech režisér například thriller Dluh s Helen Mirrenovou a Tomem Wilkinsonem či zmíněný Báječný hotel Marigold z roku 2011. V pokračování “známou partu” doplnil Richard Gere.

Podle Maddena je hotel Marigold o lidech, kteří v jednom životním okamžiku učiní vážné životní rozhodnutí. “Když jsme točili první film, ani nás nenapadlo, že budeme točit pokračování. Ale poté, co si našel snímek diváky mezi těmi dříve narozenými, uvědomili jsme si, že toto publikum v kinech příliš možností nemá. Aktéři filmu byli vlastně na začátku a my odvyprávěli vlastně jen první polovinu jejich příběhu. Tak vznikl nápad na pokračování,” řekl.

V médiích se objevilo, že v příštím roce Madden chystá remake slavného muzikálu My Fair Lady. Hlavní roli příběhu, v němž v 60. letech zářila Audrey Hepburnová, měla prý ztvárnit Keira Knightleyová. “To je projekt, o kterém se mluvilo. Já ale o této herečce neuvažoval. Chtěl jsem to natočit. Už proto, že se mi zdálo, že ten původní snímek byl vlastně jen zfilmovanou divadelní hrou. Ukázalo se ale, že je tam problém s autorskými právy. V současné době je proto u ledu a uvidíme, jak dopadne,” řekl Madden. Dál prý ale hledá dva hlavní představitele pro tento projekt.