ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18533 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisér Jiří Havelka točí film Zahradník

0 jsk 4.8.2022

Po úspěchu filmů Vlastníci a Mimořádná událost se režisér Jiří Havelka pustil do dalšího celovečerního filmu. Představitel hlavní role Oldřich Kaiser se v něm vrací ke svému milovanému koníčku, zahradničení. Tragikomedie Zahradník představí tuto profesi během všech čtyř ročních období.

V roli zahradníkovy ženy se objeví Kaiserova skutečná životní partnerka písničkářka Dáša Vokatá. V dalších rolích se objeví například Štěpán Kozub, Tomáš Jeřábek, Jiří Vyorálek a Alena Mihulová.

Nad výběrem hlavním herců nemusel režisér Havelka přemýšlet dlouho. „Chtěl jsem někoho, kdo má se zahradničením zkušenost, aby se to nemusel složitě učit. Olda z toho tak nějak vyplynul a s ním i jeho partnerka Dáša, která mu scénáře čte a filtruje,“ říká.

„Býval jsem velký zahradník, takže mě toto natáčení moc baví. Za to Dáša nikdy nestrčila ani prsty do hlíny a tady musí. Ten pohled na to je velmi zajímavý,“ směje se Oldřich Kaiser. „Jsem rockerka, neumím s hlínou. Naštěstí školení u opravdového zahradníka mě trochu naučilo se v té hlíně pohybovat,“ dodává Dáša Vokatá. Kromě zahradnické premiéry je to pro ni také premiéra herecká.