ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13602 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisér Jan Svěrák plánuje natočit film v angličtině

0 Redakce 9.11.2011

Úspěšný český režisér Jan Svěrák plánuje natočit film v angličtině. Třetí verze scénáře snímku na motivy románu amerického spisovatele Saula Bellowa by měla být hotova v závěru letošního roku. O anglicky mluvený film Svěrák usiloval delší dobu spolu s britským producentem Erikem Abrahamem, s nímž spolupracoval už na oscarovém Koljovi.

Rozhodnutí natočit anglicky mluvený snímek a změnit filmařské prostředí podle Svěráka souvisí i s obtížným získáváním peněz na nové české filmy. To se prý potvrdilo i v případě divácky úspěšné komedie Vratné lahve. "Rád bych zkusil pracovat v prostředí, ve kterém je normální, že když je zajímavá látka, tak se peníze seženou, protože trh je větší," sdělil.

Svěrák rovněž naznačil, že do budoucna ustoupí od příběhů, jejichž scénáře mu psal otec Zdeněk. Svěrák si rovněž postěžoval na tuzemské herce, které je pro jejich pracovní vytíženost prý těžké získat do filmu.

"Výhoda té látky je, že je to nejen výborný román, ale hraje tam jen jeden Američan a ostatní jsou cizinci. Pro mě, jako cizího režiséra, by to neznamenalo vstup do amerických reálií," vrátil se bez bližších podrobností k novému filmu šestačtyřicetiletý režisér.

rwi