ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5173 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Režisér David Lynch prý nenatočí pokračování Twin Peaks

0 Richard Winter 8.4.2015

Americký režisér David Lynch se nebude dál podílet na projektu televizní stanice Showtime, která připravuje pokračování slavného seriálu Městečko Twin Peaks. Důvodem je údajně skutečnost, že televize podle něj neposkytla dost peněz na dopracování scénáře pro dalších devět dílů nové série.

Lynch, který začátkem 90. let seriálem o vyšetřování záhadné vraždy vysokoškolačky Laury Palmerové nadchl diváky po celém světě, měl na scénáři pracoval společně se spoluautorem původní série Markem Frostem. “Po roce a čtyřech měsících vyjednávání jsem skončil, protože nenabídli dost peněz, aby byl scénář takový, jaký podle mě má být. Mám rád svět Twin Peaks a přál bych si, aby se to celé bylo vyvinulo jinak,” napsal Lynch na Twitteru.

Mluvčí Stanice Showtime sdělil, že sice existovaly jisté neshody, ale údajně se pracovalo na jejich vyřešení.

Původní třicetidílný seriál, kterému předcházel pilotní film, se točil kolem zvláštního agenta FBI Dala Coopera. Ten se objeví i v pokračování a znovu jej ztvární herec Kyle MacLachlan. Seriál by měl mít premiéru v roce 2016, 25 let po odvysílání první série.

Městečko Twin Peaks se stalo jedním z nejlépe hodnocených seriálů 90. let s příznivými kritickými ohlasy na národní i mezinárodní úrovni. Seriál si získal širokou základnu fanoušků. Stal se součástí popkultury. Na seriál existuje mnoho odkazů v jiných televizních seriálech, reklamách, komiksech, videohrách, filmech a textech písní. Snižující se divácká sledovanost vedla ABC k nátlaku, aby totožnost Lauřina vraha byla odhalena již uprostřed druhé série.