ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4463 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Retrospektiva filmů Wima Wenderse

0 jsk 22.1.2020

Chtěl se stát knězem, chirurgem a dokonce malířem. Nakonec však zvítězila jeho láska k filmu a stal se režisérem: Wim Wenders. Ku příležitosti blížících se 75. narozenin tohoto světově uznávaného filmaře přiváží Goethe-Institut a pražské kino Ponrepo do České republiky jeho unikátní retrospektivu.

„Retrospektivou třinácti hraných, dokumentárních a krátkých filmů vzdáváme hold nestoru a neúnavnému zastánci evropské kinematografie, Wimu Wendersovi,“ komentuje Klára Arpa z programového oddělení Goethe-Institutu. „Wim Wenders se narodil před 75 lety v Düsseldorfu a patří mezi nejproduktivnější režiséry, jehož zásluhou se německý film těší mezinárodní pověsti.“

Retrospektiva v kině Ponrepo představí od 29. ledna do 27. února třináctku Wendersových filmů, a to celovečerních snímků včetně dokumentu Tokyo-Ga (1985) a tří krátkých filmů (experimentální filmy z 60. let, Same Player Shoots Again (1968), Silver City Revisited (1969) a Reverse Angel z roku 1982). Wendersovo dílo se tak k českému divákovi dostává v celé jeho šíři, a to z větší části prostřednictvím digitálně restaurovaných kopií.

Na snímku záběr z filmu nebe nad Berlínem.

Tagy: