ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19241 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Respect Festival proběhne v září

0 jsk 22.4.2020

Zveřejnění kompletního programu červnového Respect Festivalu bylo původně plánováno na březen. Bohužel těsně předtím byl vyhlášen nouzový stav, takže oznámení pořadatelé odložili s ohledem na nejistý vývoj mimořádné situace. Nakonec se rozhodli termín Respect Festivalu přeložit na 5. a 6. září letošního roku.

Tématem letošního ročníku je Female Power. Základní ideou je představit silné ženské osobnosti, jimiž jsou například kanadská inuitská umělkyně a aktivistka Tanya Tagaq (na snímku), královna africké hudby Oumou Sangaré s aktuálním akustickým projektem, soul-jazzová zpěvačka a aktivistka a africkými kořeny Somi, první ženská virtuózka na africký tradiční nástroj kora Sona Jobarteh, významná představitelka etiopského soulu Etenesh Wassie nebo afghánská zpěvačka v londýnském exilu Elaha Soroor se skupinou Kefaya. A v neposlední řadě Lemma, úžasný desetičlenný ženský soubor hrající tradiční pouštní hudbu, hudbu ženám veřejně zapovězenou.

Silné ženské zastoupení v programu doplní Lala Napoli se svým Volcanic Trance, Los Wembler’s De Iquitos, peruánští indiáni s elektrickými kytarami a pionýři psychedelické cumbie s úžasným albem Vision Del Ayahuasca, Ivo Papasov & His Wedding Band, kterému se přezdívá Miles Davis balkánského klarinetu, afro-futuristický experimentální dub Fofoulah z Londýna nebo Ahmedou Ahmed Lowla z Mauretánie.