ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13266 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rekordní rozhlasová show v Belgii

0 Petr Hašek 21.6.2012

Belgický dýdžej Peter Van de Veire absolvoval v rozhlasové stanici MNM show, která trvala 185 hodin, tedy bezmála osm dní.

Jde o nový světový rekord, který bude zanesen do Guinessovy knihy rekordů. „Je to skvělý pocit, ale jediná věc, na kterou teď myslím, je spánek. Spánek a jenom spánek,“ řekl Van de Veire hned poté, co vysílání v pondělí pozdě večer skončil.

Čtyřicetiletý dýdžej chtěl svým výkonem vyjádřit podporu studentům, kteří se v Belgii v této době učí na zkoušky. Dosavadním rekordem bylo rozhlasové vysílání trvající 183 hodin. Absolvoval ho v květnu 2009 Ital Stefano Venneri. Van de Veire po sedmi nocích svou show uzavřel slovy: „Další noc jednoduše nedám, prostě ne.“

V rámci zdolání rekordu nesměl pustit nikoho ke slovu na více než minutu a písničky, které pouštěl, nesměly být delší než šest minut. Každou hodinu měl nárok jen na pětiminutovou přestávku, která byla primárně určená na návštěvu toalety.

Během téměř osmidenního maratónu si dopřál jen jeden šálek kávy a dvě lahve kolového nápoje. Nejtěžší podle něho byl uplynulý víkend, kdy měl velké bolesti hlavy.
„Noci byly pekelné,“ řekl Van de Veire.

JŠp