ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7240 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rekordman Bruno Mars

0 jsk 16.4.2013

Americký zpěvák Bruno Mars se momentálně chystá na velké světové Moonshine Jungle Tour, jež začne 22. června v americkém Washingtonu. V Praze se představí 6. listopadu a není divu, že o jeho koncerty je zájem.

V minulých dnech totiž dosáhl několika významných úspěchů. Stal se například hudebníkem s největším počtem singlů, které se nejrychleji dostaly na první místo hitparád. Podle časopisu Billboard získal všech pět singlových prvenství rychleji než jakýkoli jiný zpěvák od dob Elvise Presleyho.

Z druhého alba nazvaného Unorthodox Jukebox se stal velmi rychle světový fenomén. Nedávno se dostalo na nejvyšší příčku hitparády Billboard 200 a přineslo tak zpěvákovi vítězství také v albovém žebříčku.

Získal rovněž multiplatinovou desku za více než milion prodaných kusů alba v Americe. Platinovou desku mu již vynesly prodeje v Austrálii, na Novém Zélandu, v Kanadě, Francii, Irsku a Anglii, kde pokořil hitparády a počin se stal nejlépe se prodávajícím sólovým albem roku 2012.

Z úspěšné desky pochází stále aktuální singl When I Was Your Man, jenž dosáhl nejvyšší pozice hitparády Billboard Hot 100 a dosud se ho celosvětově prodaly neuvěřitelné tři milióny kousků.

Singl When I Was Your Man je zároveň už šestým v pořadí, který dosáhl nejvyšší úspěch hitparády hranosti Billboard Mainstream Top 40. Tím v kategorii sólistů předběhl Justina Timberlaka i Nellyho v celkovém pořadí vítězů za dvacet let existence hitparády.