ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11469 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rekord Katy Perry

0 Redakce 22.6.2010

Americká zpěvačka Katy Perry si připsala zajímavý rekord. Dějiny přepsala, když se singlem California Gurls dosáhla na první místo amerického singlového žebříčku Hot 100. Její nahrávka totiž potřebovala pouhé dva týdny na to, aby se na vrchol dostala. To se zatím žádnému umělci vydávajícímu u společnosti EMI nepodařilo. Nejrychlejším startem se mohly dosud chlubit písničky Penny Lane od Beatles a Ode To Billie Joe, kterou v roce 1967 vydal Bobbie Gentry. Oběma trvalo čtyři týdny, než se staly číslem 1.

Žebříček je sestavován na základě prodejních čísel a rotací v rádiích. Katy Perry, resp. skladba California Gurls, se mohla pochlubit neuvěřitelně vysokým počtem stažení. Za první dva týdny si singl v digitálním formátu koupilo skoro 600 tisíc posluchačů. O víkendu už číslo přesáhlo hranici jednoho a půl milionu stažení.

Pro Katy Perry je to druhé číslo 1 v tomto žebříčku. Poprvé se na vrchol podívala se skladbou I Kissed A Girl. Singl California Gurls je první ochutnávkou z chystané desky Teenage Dream, jež by měla vyjít v létě.

tz