ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14152 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ředitelka Šorfová zůstane v čele GASK

0 Redakce 24.5.2011

Ředitelka Galerie Středočeského kraje (GASK) Jana Šorfová, která již několik týdnů čelí podezření z plagiátorství, nakonec zůstává ve své funkci. Rozhodli o tom včera krajští radní, kteří vycházeli z nezávislého posudku, jejž si nechali zpracovat. Učinili tak i poté, kdy média přinesla ještě několik dalších informací o podivných okolnostech příchodu Šorfové do funkce.

Podle mluvčí Středočeského kraje Berill Maschekové odborný posudek podezření z plagiátorství nepotvrdil. Z galerie ale už před několika dny kvůli vypjaté atmosféře po nástupu Šorfové odešli všichni kurátoři.

„Jsem ráda, že ta věc byla prověřena, vyjádřil se expert a bylo to přijato. To je pro mě důležité,“ reagovala na rozhodnutí středočeských radních Šorfová.

V posledních týdnech čelí podezření, že při zpracovávání projektu, s nímž nedávno zvítězila v konkurzu, opisovala. Webový portál Artalk.cz upozornil na velkou podobnost jejího projektu s prací, se kterou se o místo ředitele pražské Národní galerie ucházela šéfka pražské Galerie Vernon Monika Burian Jourdan.

Šorfová ale tvrdí, že její projekt vznikl nezávisle na projektu Burian.

JŠp