ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5193 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Red Hot Chili Peppers prý zkouší bez Frusciantea

0 Redakce 14.12.2009

Na některých internetových stránkách se objevily informace, že skupinu Red Hot Chili Peppers opustil její dosavadní kytarista John Frusciante. Losangeleský  novinář Kevin Bronson například uvedl, že cesty Frusciantea a zbytku kapely se rozešly. „Zastupuje ho Josh Klinghoffer, muž, který byl s kapelou na turné v pozici druhého kytaristy. Hrál rovněž s Gnarls Barkley, Beckem a PJ Harvey.“

Podobné informace přinesly i další zdroje. Navíc bubeník Chad Smith zakázal v jednom z nedávných rozhovorů otázky týkající se ostatních členů kapely a vztahů mezi nimi. Oficiálně ovšem nebylo nic oznámeno.

Frusciante už jednou od kapely odešel. V roce 1992 nezvládal boj s drogami a ze sestavy se odporoučel. Žil pak zoufalý život kdesi na okraji Los Angeles a nebýt novináře, který na jeho stav upozornil ostatní z kapely, zřejmě by už nebyl mezi živými. Zbylá trojice mu tehdy pomohla do normálního života a v roce 1998 ho vzala zpět do kapely. Předešlé album One Hot Minute s ní nahrál kytarista Dave Navarro. Frusciante od té doby účinkoval na dalších deskách Californication (1999), By The Way (2002) a Stadium Arcadium (2006).

JŠp