ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6130 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Recitál Jiřího Suchého na ČT Art

0 jsk 20.12.2019

Přesně padesát let po tragické smrti Jiřího Šlitra, 26. prosince, program ČT Art od 20 hodin v premiéře odvysílá pořad Jiří Suchý: Recitál 1964/2019. Jde o záznam z festivalu Struny podzimu, kdy v Rudolfinu ožil v koncertní podobě legendární televizní pořad Recital 64, pásmo písniček Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.

„Stejně, musíme si jednou zahrát v Rudolfinu. Tam bejvá vždycky slušně naladěný piáno, a potom, to je to hlavní, tam choděj fajnový lidi,“ říká v mezihře písně Tři tety Jiří Šlitr. Festival Struny podzimu tak splnil Šlitrovo přání projektem, jehož středobodem se stala druhá polovina slavné dvojice, žijící klasik Jiří Suchý. Diváci ČT Art si tak mohou v povznesené atmosféře druhého vánočního svátku v klidu vychutnat exkluzivní hudební zážitek s nesmrtelnými písničkami nejen z tzv. zlaté éry Semaforu. V autorské interpretaci Jiřího Suchého a v doprovodu Rytmické skupiny Divadla Semafor zazní například Klokočí, Mississippi, Tereza, Pramínek vlasů, Blues pro tebe nebo Nashledanou.

„Nápad vzít za slovo Jiřího Šlitra a uskutečnit semaforský Recitál v Rudolfinu jsem nosil v hlavě několik let. Letos se vše protlo v jednom bodě, umocněno konjunkcí hned několika výročí –  60ti let od založení Semaforu, 50ti let of tragického úmrtí Šlitra až po 55. výročí nadčasového televizního Recitalu 64 v režii Jána Roháče, který se stal svou černobílou estetikou naší inspirací pro tento výjimečný koncert osmaosmdesátliletého klasika Jiřího Suchého v Rudolfinu,” podotkl Marek Vrabec, autor a producent projektu Jiří Suchý: Recitál 1964/2019 a prezident festivalu Struny podzimu.