ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23651 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rammstein vydávají živák z Madison Square Garden

0 Redakce 23.9.2015

Německá kapela Rammstein patří již léta k nejlepšímu německému hudebnímu exportu. Šestičlenné seskupení, které odstartovalo svoji hudební pouť v roce 1994, doposud po světě prodalo miliony alb a singlů, za které získalo nespočetné množství zlatých a platinových ocenění. Největší obdiv svých fanoušků ale Rammstein sklízejí na koncertních pódiích.

Jejich vystoupení jsou plná pyrotechnických efektů, obscénních gest, vizuálních vychytávek a především energie. S každým svým studiovým albem vyjedou na velké světové turné, bohužel ne vždy se jim povede navštívit všechny státy, kde mají silnou fanouškovskou základnu. To je případ i Ameriky, kde se Rammstein etablovali jako jedna z mála německy zpívajících kapel.

Když tedy bylo oznámeno, že 11. prosince 2010 odehrají koncert v Madison Square Garden, trvalo to fanouškům pouhých třicet minut, než vykoupili všech osmnáct tisíc lístků. Následná show, během které Rammstein zahráli osmnáct písní, je podle zasvěcených jednou z nejlepších v celé jejich dosavadní kariéře. Je tedy nadmíru potěšující, že právě zmiňovaný koncert z Big Apple byl zaznamenán v HD kvalitě a již koncem září vyjde na DVD a Blu-ray.

To by ale nebyli Rammstein, aby na komplet s názvem Rammstein in Amerika zařadili pouze koncertní film. V případě obou formátů bude přiložen bonusový disk s téměř dvou a půl hodinovým exkluzivním materiálem. Jeho základ bude tvořit dokument Rammstein in Amerika, který dal do kupy uznávaný rakouský režisér a producent Hannes Rossacher. Zmiňovaný dvouhodinový snímek mapuje téměř celou historii této industriální kapely, a kromě doposud nikdy nezveřejněných rozhovorů a záběrů z koncertů i zákulisí, se dočkáme i soukromého vizuálního materiálu, kterým přispěli i samotní členové kapely.

V rámci dokumentu dostali ale prostor i jiní hudebníci, kteří se na adresu kapely (někdy i úplně poprvé) otevřeně vyjadřují. Mezi oslovené patří například Iggy Pop, Steven Tyler, Marilyn Manson, Gene Simmons, Paul Stanley, Moby, Scott Ian (Anthrax), Chad Smith (Red Hot Chili Peppers), Wes Borland (Limp Bizkit), John Dolmayan (System of A Down), Melissa Auf der Maur, James Shaffer (Korn) nebo Shawn Crahan (Slipknot).