ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24243 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rage Against The Machine na první příčce

0 Redakce 21.12.2009

Písnička Killing In The Name americké party Rage Against The Machine se vyšplhala na první  místo britské singlové hitparády. Zdolala tak největšího konkurenta, skladbu The Climb, kterou nazpíval poslední vítěz soutěže X-Factor Joe McElderry.

Singl amerického kvarteta, který nahrálo roku 1992, si během posledního týdne pořídilo půl miliónu Britů a jen v sobotu jich bylo sto tisíc. Celkově  porazil skladbu The Climb o padesát tisíc zakoupených kusů.

Za překvapivým vítězstvím písničky je aktivita fanoušků na různých internetových serverech. Rozhodli se totiž nedopustit, aby jako obvykle stanul na prvním místě britského vánočního žebříčku singl s nahrávkou písně zpěváka, který vyhrál vyhledávací soutěž.

Jsme nesmírně šťastní, že máme hit číslo jedna,“ komentoval událost zpěvák Rage Against The Machine Zack De la Rocha. „Ještě víc nás pak těší spontánnost mladých lidí ve Velké Británii, kteří takto porazili sterilní popový monopol. Když mladí lidé vezmou aktivitu do svých rukou, nemožné se stane možným.

Akce podporující písničku Killing In The Name vynesla 65 tisíc liber, které poputují  na konto organizace Shelter, jež se stará o bezdomovce. Tantiémy členů kapely půjdou na konto nadace Youth Music, která  pomáhá mladým umělcům ve Velké Británii.

Kytarista Tom Morello již dříve slíbil, že pokud skladba v hitparádě zvítězí, zahrají Rage Against The Machine v Británii sváteční koncert.

JŠp