ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4931 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radůza má pohádkovou audioknihu

0 jsk 17.10.2019

Pohádková audiokniha písničkářky Radůzy Uhlíř, princ a drak vyjde 18. října na CD i v digitálních formátech. Jde o originální hudební pohádku, jež pobaví i dospělé, kteří mají rádi osobitou tvorbu písničkářky.

Nejenže je Radůza autorkou námětu a scénáře a napsala texty písní i hudbu, ale v nahrávacím studiu se tentokrát ujala i režie. Spolu s vypravěčkou příběhu Radůzou si v pohádce, která byla původně napsána jako divadelní hra, zahráli a zazpívali mladí herci z Národního divadla. V roli něžné princezny Vendulky uslyšíme Annu Fialovou, komornou Otylku přesvědčivě ztvárnila Lucie Polišenská, Radúz Mácha se výborně zhostil role hodného prince Kryšpína, Igor Orozovič se svým charakteristickým hlubším hlasem promlouvá jako odvážný a současně ironický uhlíř a Jiří Suchý z Tábora se představí ve dvojroli krále a draka.

„Spolupráce s herci z Národního divadla byla úžasná! Všichni byli skvěle připravení, podávali naprosto soustředěné a dokonalé výkony. Jejich interpretace dala příběhu nový význam, což jako autorka vnímám. Postavám dokázali vtisknout nadsázku i humor, který nejde přejít s vážnou tváří, a z toho mám velkou radost,“ komentuje vznik nahrávky Radůza.