ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6317 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radůz Mácha načetl Kunderův Román Nevědění

0 jsk 5.10.2022

Vydání románů Milana Kundery je vždy velkou událostí, a tou je i publikace románu Nevědění. Příběh o návratu emigrantů do porevoluční vlasti vyšel již ve více než padesáti zemích. V České republice ho vydalo loni poprvé nakladatelství Atlantis. Do češtiny převedla Kunderova tradiční překladatelka Anna Kareninová. Román krátce po svém vydání vyhrál anketu Lidových novin Kniha roku.

V pátek 7. října vyšlo Nevědění v nezkrácené verzi (4 hodiny 40 minut) u vydavatelství Supraphon v podobě audioknihy, kterou načetl člen Činohry Národního divadla Radúz Mácha (na snímku). Jde teprve o druhou českou audioknihu s dílem Milana Kundery. Jako první vyšla v roce 2018 Nesnesitelná lehkost bytí.

„Během příprav na nahrávání audioknihy jsem postupně zjišťoval, jak je těžké Kunderova slova sdělovat z nadhledu, příliš příběh neprožívat, být komentátorem a nechat fantazii na posluchači. To mě předtím vůbec nenapadlo. Hledal jsem tedy nějaký autentický styl, jak to celé uchopit a být pro posluchače spíš samotným autorem než interpretem,“ uvedl Radúz Mácha.

(foto: Lenka Hatašová)