ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12951 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radiohead konečně zahrají v Praze!

0 Redakce 10.4.2009

Fanoušci jedné z nejdůležitějších kapel současnosti se dočkali. Radiohead u nás vystoupí vůbec poprvé 23. srpna 2009.Koncert proběhne pod širým nebem v areálu Výstaviště v Praze-Holešovicích. Vstupenky budou v prodeji od 15. dubna, jejich cenu však zatím pořadatelé nezveřejnili. Za akcí stojí agentura Charm Music, která letos přiveze také Morisseyho, Korn nebo Chrise Cornella.

Kdo se v posledních patnácti letech jen trochu zajímal o hudbu, nemohl se Radiohead vyhnout. Není mnoho kapel, kterým by se podařilo získat si přízeň milionů posluchačů (Radiohead prodali přes 30 milionů desek) i vesměs pozitivní hodnocení kritiků. Pozornost upoutali již singlem Creep z debutové desky Pablo Honey z roku 1993. Skutečný průlom však znamenalo jejich třetí album Ok Computer z roku 1997, které například hudební server Pitchfork označil jako nejdůležitější desku devadesátých let. O tom, že kapela s osmi alby na kontě uměla vždy něčím překvapit, svědčí například jejich vydařený experiment s elektronikou s názvem Kid A (2000) nebo poslední deska In RaibowsThe Eraser (2007), zprvu poskytnutá ke stažení za libovolnou (tedy i nulovou) částku. Za zmínku stojí i sólový počin Thoma Yorka (2006), jeho spolupráce s projektem UNKLE nebo s Björk na soundtracku k filmu Tanec v temnotách od Larse von Triera.

Pětičlenná formace ve složení Thom Yorke (zpěv), Phil Selway (bicí), Ed O´Brien (kytara), Jonny Greenwood (klávesy, kytara) a Colin Greenwood (baskytara) přijedou do Prahy jako čerství držitelé Grammy v kategorii „Nejlepší alternativní album“ za desku In Rainbows.

MV