ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26963 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Sessions 2012

0 Redakce PLAY.CZ 7.2.2012

BONUS / KARAOKE TUNDRA
Radio Wave zve na další z exkluzivních koncertních setů současné české progresivní hudební scény. První Radio Wave Live Sessions v tomto roce odpálí kritikou oceňovaný projekt BONUS a KARAOKE TUNDRA.

23. 2. / 20:00
Český rozhlas Studio A (Hybešova 10, Praha 8)
VSTUP ZDARMA

Bonus

Martin Hůla, který je známý i pod jménem Bourek a v poslední době hlavně jako Bonus, je považovaný za zásadní postavu české nezávislé scény. Má za sebou členství v kapele Ememvoodoopöká, se kterou získal Anděla v kategorii Alternativní a nezávislá scéna. Kromě Emems působil i v kapelách Sporto, Aran Epochal nebo Plugnplay, v současnosti hraje i ve skupině Komunisti. Jeho hlavním projektem je ale právě Bonus, který debutoval v roce 2010 deskou Konec civilizace. Té předcházela dvě EP Unabomber a Inkognito. Za druhé album Náměstí Míru, které vyšlo v roce 2011, byl oceněn nově vzniklou hudební cenou Apollo. V jeho hudbě se mísí rapování, folková hudba a především osobitá výpověď, která kriticky reflektuje celospolečenská témata. V celém svém uměleckém životě se řídí především filozofií DIY, tedy do-it-yourself.

Profil interpreta: http://wave.cz/interpreti/_zprava/975108

Karaoke Tundra

Karaoke Tundra patří k nejaktivnějším producentům elektronické hudby na československé hudební scéně. Ukrajinec žijící na Slovensku je proslulý svým širokým žánrovým rozptylem a především celou řadou hudebníků, se kterými během své kariéry spolupracoval. Mezi ty nejznámější patří slovenský rapper Peťo Tázok, velkou práci odvedl i na debutové desce Bonuse Konec civilizace. Podstatnou část svého umu vkládá do remixování, postaral se o kreativní přetvoření tracků třeba od kapely DVA, Moniky Načevy, Youcoco nebo rappera Vec. Domovskými labely Karaoke Tundy jsou Muteme, Mufonic nebo Surreal Madrid.

Série Radio Wave Live Sessions představuje to nejzajímavější z domácí nekomerční scény prostřednictvím koncertů pořádaných střídavě v karlínském studiu Českého rozhlasu v Praze a v regionálních klubech. Za poslední čtyři roky uspořádalo Radio Wave více jak 30 koncertů a vydalo 4 kompilace Radio Wave Live Sessions, na nichž hostovali např. Priessnitz, Umakart, WWW, DVA, Wotienke, Midi Lidi, Kill The Dandies!, The Prostitutes, Kazety, Khoiba, Monika Načeva nebo Vladimír 518. V roce 2012 připravují organizátoři 5 koncertů, a to v měsících únor, duben, červen, září a listopad. Záznamy z koncertů budou odvysílány v pořadu Stage a video bude možné zhlédnout také na webu wave.cz/koncert.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která oslovuje především mladé posluchače hudbou napříč nemainstreamovými žánry a sdílí s nimi zájem o aktuální hudební dění. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu-folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Signál vysílání Radia Wave je šířen na internetu, digitálně a v kabelových televizích.

Poslouchejte Radio Wave online