ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7754 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

R.E.M. oznámili konec

0 Redakce 21.9.2011

Americká skupina R. E. M. překvapivě oznámila konec své více než třicetileté  hudební kariéry. Učinila tak před pár hodinami na svých internetových stránkách.

„Našim fanouškům a přátelům: Jako R.E.M., celoživotní přátelé a spolupracovníci jsme se rozhodli jako kapela skončit. Odcházíme s pocitem vděčnosti, dovršení a údivu nad tím, čeho jsme dosáhli. Z hloubi duše děkujeme za poslech každému, koho kdy naše hudba zasáhla,“ napsal v prohlášení baskytarista Mike Mills.

„Během našeho posledního turné, nahrávání desky Collapse Into Now a sestavování alba s největšími hity jsme se začali sami sebe ptát, co budeme dělat dál?“ dodal zpěvák Mike Stipe. Kytarista Peter Buck napsal: „Někdo moudrý kdysi řekl, že je největším uměním je poznat, že nastal čas odejít.“

Skupinu R. E. M. založili Stipe, Mills, Buck a bubeník Bill Berry v roce 1980 v americkém městě Athens. Proslavil ji hned první singl Radio free Europe. Celosvětové slávy se dočkala počátkem devadesátých let, kdy vyšla její alba Out Of Time (1991), Automatic For The Pople (1992) nebo New Adventures In Hi-fi (1996).

Jejich poslední album Collapse Into Now vyšlo v březnu letošního roku.

JŠp