ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4860 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Queenie zahájili letní turné

0 jsk 20.7.2020

Zatímco loni touto dobou vystupovali Queenie jako první česká kapela a první tribute band na slavném Montreux Jazz Festival, kde v 80. letech hráli samotní Queen a loni i Elton John, Sting, Tome Jones a další, letos odstartovala skupina v čele s Michaelem Kluchem letní ope-air konerty Pod širým nebem.

První z koncertů se konal na zámku v jihočeském Jindřichově Hradci a byl velmi úspěšný. „Zahajovali jsme symbolicky na místě, kde jsme loňský ročník tohoto turné shodou okolností zakončovali a na našich sólo koncertech, kdy nepočítáme různé festivaly a slavnosti, nás vidělo více než pětačtyřicet tisíc diváků. Zatímco někteří pořadatelé rušili letos některé festivaly, a dokonce i koncerty umělců zvučných jmen, my odpálili desetikoncertní letní turné, na němž nás očekávají tisíce fanoušků,“ říká zpěvák Michael Kluch.

Jen na zámku v Jindřichově Hradci, kde byla už díky atmosféře historického hradu a zámku skvělá atmosféra, přišlo téměř tisíc diváků. Další úspěšný koncert byl o víkendu na Výstavišti Praha.

Letošní tour unikátní české kapely je zajímavé i tím, že kromě obnoveného playlistu veze s sebou kulisy, které téměř jedna ku jedné odpovídají scéně, jenž Queen měli ve videoklipu The Miracle. „Je to vůbec poprvé, co tuto scénu vezeme na open-airové koncerty a poprvé, kdy ji vezeme mimo Brno, kde jsme ji v posledních dvou letech prezentovali na našich tamních vánočních koncertech,“ prozradil Michael Kluch.

Dalšími městy, která budou zastávkou letního turné Pod širým nebem, jsou už 20. července Český Krumlov, následně Mikulov, Loket, Praha (Křižíkova Fontána s vodními kompozicemi), Sychrov, Litomyšl, Olomouc, Ostrava, a také se představí dvakrát v Brně.

Tagy: ,