ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22187 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Queen vyjedou na turné opět s Adamem Lambertem

0 jsk 10.3.2014

Britská kapela Queen odehraje ve Spojených státech devatenáct koncertů spolu se zpěvákem Adamem Lambertem. Turné začne 19. června v Chicagu a skončí 20. července v hlavním městě USA.

Skupina Queen, v níž původně zpíval již zesnulý Freddie Mercury, s finalistou osmé série soutěže American Idol už spolupracovala. Například v listopadu 2011 spolu vystoupili na MTV Europe Music Awards a v roce 2012 absolvovali koncertní turné.

Dvaatřicetiletý Američan se na koncerty velmi těší. „K fenoménu Queen mám opravdu velký respekt. Myšlenka, že s nimi budu sdílet pódium po celé Severní Americe, je tak krásné surrealistická. Je pro mě velká čest, že mohu projevit úctu Freddieho památce. Je mým osobním hrdinou a jsem opravdu vděčný, že mohu zpívat takovou silnou hudbu pro fanoušky této legendární kapely,“ uvedl Lambert a dodal, že turné bude pro něj velkým milníkem.

Po skončení posledního turné v roce 2012 hovořil kytarista Brian May o tom, že by kapela mohla s Lambertem nahrát nové album. K tomu ale nedošlo.

Poslední oficiální album skupiny Queen se jmenuje Made In Heaven a vyšlo v listopadu v roce 1995. V září roku 2008 vyšlo album The Cosmos Rocks, které nahráli Queen společně se zpěvákem Paulem Rodgersem.