ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7280 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Queen s Adamem Lambertem míří do polské Wroclawi

0 Petr Hašek 3.7.2012

K nám se toto zajímavé spojení nechystá, ovšem kousek za hranicemi bude možné ho zhlédnout i slyšet. V rámci festivalu Rock in Wroclaw vystoupí totiž v sobotu 7. července na Městském stadionu v polské Vratislavi britská skupina Queen.

Jak už jsme na Play.cz informovali, zpívat s ní bude třicetiletý americký zpěvák Adam Lambert. Největší hity britské kapely zazní v podání Briana Maye, Rogera Taylora, hudebníků a skladatelů kapely, a také Adama Lamberta, finalisty osmé řady vyhledávací soutěže American Idol. Chystá se show s největšími hity i multimediálními a světelnými efekty.

Taylor a May potkali Adama Lamberta během finále osmé řady soutěže American Idol w květnu 2009. Společně odehráli píseň We Are The Champions. Toto setkání vyústilo v další nabídku spolupráce. Hned poté Taylor v rozhovoru pro magazín Billboard sdělil, že Lambert dospěl k pozici skvělého umělce s originálním hlasem.

Zmínil, že by s ním chtěl spolupracovat, protože by to byla obohacující zkušenost pro obě strany. Zanedlouho se pak dohodli. Lambert si s Queen zazpíval také loni při zakončení předávání cen MTV Europe Awards. Koncertík trval osm minut a vzbudil řadu pozitivních reakcí fanoušku.

„Naším záměrem je především vzdát hold Freddiemu a celé skupině. Je to snaha udělat jejich hudbu navždy živou pro fanoušky, podělit se s nimi o energii, na kterou by Freddie mohl být hrdý. Nejsem náhrada, to není možné. Přiznávám ale, že pozvánka na společné koncerty s Queen je to nejlepší, co mě mohlo potkat,“ řekl Lambert.

Ve Wroclawi se 7. července představí i domácí skupina IRA a americká Mona.

JŠp