ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10146 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Queen dostali cenu Živoucí legenda

0 jsk 13.11.2015

Britské skupině Queen udělili na předávání Classic Rock Roll of Honour Awards ocenění Živoucí legenda. Cenu, kterou v minulosti získali Black Sabbath, ZZ Top, Iggy Pop či Jimmy Page, si jménem formace převzal kytarista Brian May.

Queen, kteří letos slaví 40. výročí od vzniku přelomové skladby Bohemian Rhapsody, dodnes vystupují a to i ​​přes předčasné úmrtí zpěváka Freddieho Mercuryho. V létě 2016 se například představí jako headlineři britského festivalu Isle of Wight.

Jedenáctý ročník akce, kterou pořádá britský hudební měsíčník Classic Rock, se uskutečnil ve středu v londýnské hale Roundhouse. Kapelou roku se stali AC/DC a Nejlepším nováčkem americká hardrocková formace We Are Harlot. Alice Cooper díky nahrávce Welcome To My Nightmare (1975) dostal trofej za nejlepší klasické album. Mezi dalšími oceněnými jsou Iron Maiden (Album roku za The Book of Souls), Led Zeppelin (Reedice roku) či Europe (Comeback roku). Kromě nich si jednu z cen, a to za výjimečný přínos pro hudební scénu, odnesl i Nils Lofgren, kytarista kapely E Street Band.

Tagy: