ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8214 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Psy vyzýval k zabíjení Američanů

0 Petr Hašek 10.12.2012

Jihokorejský rapper Psy, jehož klip k písni Gangnam Style je nejsledovanějším videem všech dob na serveru YouTube, byl v Americe v posledních týdnech nesmírně populární. Na své vystoupení si ho dokonce pozvala sama Madonna.

Jaký však byl pro jeho americké fanoušky šok, když se ukázalo, že Psy si na koncertu před osmi lety zazpíval skladbu Dear America od jihokorejské skupiny Next. V ní se mimo jiné zpívá: „Zabijte ty podělané amíky, kteří mučili irácké zajatce.“ V textu písně je také uvedení, že pomalu a bolestivě mají umírat i jejich dcery, matky a otcové. Informaci o staré kauze přinesla stanice BBC.

Před svým nedělním vystoupením na večírku ve Washingtonu, kterého se měl zúčastnit i prezident Barack Obama, se jihokorejský rapper Američanům za svůj starý čin omluvil. Uvedl, že šlo o velice emocionální reakci na válku v Iráku a smrt dvou korejských dívek, jež v roce 2002 přejelo v Koreji vozidlo americké armády.

Dodal poté, že si je samozřejmě vědom obětí, které američtí vojáci přinesli, aby chránili svobodu a demokracii v Koreji a vůbec na celém světě. Vše ukončil slovy, že je mu líto bolesti, kterou svými slovy některým Američanům způsobil.

JŠp