ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28005 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

První ročník Bousov Festu nabídne Wohnout, Support Lesbiens nebo Xindla X

0 jsk 5.6.2014

Nový multikulturní festival Bousov Fest se uskuteční v sobotu 7. černa v městečku Dolní Bousov v areálu likérky. Akce se odehraje na dvou pódiích. Hlavní bude věnováno především interpretům domácí scény, druhá ponese přídomek „světová“ a bude mír exotický charakter.

První scéna věnována rockové a poprockové hudbě. Představí se na ní přední české formace a zpěváci, jmenovitě Support Lesbiens (na snímku), Wohnout, Mňága a Žďorp, Xindl X a Petr Spálený. Nebudou na místní tvrděrockové skupiny Maessorr Structorr a Epilog ani nové tváře tuzemského rocku. Ty bude reprezentovat pražská formace The Snuff., která zanedlouho vydá své první album.

Na druhé „světové“ scéně se představí již zmíněná exotika. Pozoruhodný hudební zážitek přinese jistě skupina Pipelines a jižanský rock dodá zase ceněná formace The Cell s frontmanem Michalem Cermanem. Odpoledne a večer se na pódiu představí tanečníci z Om Dance Academy, kteří předvedou strhující představení indického bollywoodského tance. Otevřen bude taneční workshop, na němž bude možné vyzkoušet si na vlastní kůži uvedený taneční styl.

Přijede i hudební skupina Batocu a obohatí festival v několika vstupech o africké rytmy. Na druhé scéně se představí i formace Létající koberec, která své vstupy bude střídat s DJ Hawkym, představitelem progresivního stylu house, electro a později i hitů osmdesátých a devadesátých let.