ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14001 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

První rockový vánoční výběr

0 Redakce 10.12.2009

Nápad natočit CD Rockové Vánoce vznikl v létě, při přípravách alba Pocta Alešovi Brichtovi. Rockové úpravy klasických vánočních koled jsou běžné na celém světě.  Metal Christmas, Metal Axemas nebo v neposlední řadě poslední letošní studiový počin Roba Halforda – Winter Songs. Impuls k úvahám o realizaci alba Rockové Vánoce dala píseň „Barák na vodstřel“, kterou na album Pocta Alešovi Brichtovi předělala skupina Alkehol k obrazu svému. Nápad, aby Alkehol natočil Rolničky se zrodil okamžitě a to už byl krůček k realizaci celého alba. 

Finální rozhodnutí padlo 29. října. Vzhledem k šibeničnímu termínu se muselo natáčení rozdělit do několika studií. Nejvíce koled se točilo ve Studiu Hacienda v Žirovnici a nově vybudovaném studiu Petra Koláře, nazvaném Studio Kolda.

Při výběru interpretů a písní jsme nejdříve přemýšleli i o použití dříve natočených písní, například od Aleše Brichty, Olympiku či Lucie. Nakonec je na albu pouze jedna starší nahrávka slovenské formace Arzén. Zbylých 16 koled se nazkoušelo a natočilo v naprosto šíleném termínu tří týdnů!

K poslední písni alba, Vánoce – to je ta pravá chvíle, dokonce vznikl i český text (stejně jako u verze Alkehol – Jingle Bells – Skleničky) a  v poslední den natáčení i klip, který bude jednak bonusem alba a druhak bude nabídnut k vysílání TV Óčko a české mutaci MTV.

Na albu dostaly kromě klasiků české rockové scény příležitost i mladé kapely Evarest, Filip Daniel, Funkce šroubu, Pop-porn nebo Psychoradio, které nejsou v rámci celostátní poslechovosti zatím příliš známé. Vedle nich jsou na albu ostřílení veteráni Alkehol, Miloš Dodo Doležal, Láďa Křížek, Lešek Semelka, Doctor P.P., Petr Henych, nebo Viktor Dyk (ex Dorota BB, v současnosti Gaia Messiah, jinak muzikálový zpěvák – Excalibur, Láska je láska nebo rocková opera Královna Antigona) a Honza Toužimský (Arakain a také představitel muzikálových rolí). Miloš Dodo Doležal uvede na albu i své dvě děti, na kontrabas Miloše Doležala jr. a Tinu Doležalovou, se kterou si koledu My tři králové, zazpíval coby duet. Na albu jsou zastoupené v duetu i muzikálové herečky a zpěvačky Zuzana Kolářová (dříve Krištofová) a Ivana Jirešová.

Tracklist:

1. Den přeslavný jest k nám přišel
    Funkce šroubu

2. My tři králové
    Miloš Dodo Doležal & Tina Doležalová
 
3. Rolničky / Skleničky
    Alkehol

4. Pásli ovce valaši
    Pop – porn

5. Dobrý král Václav
   Pork soda
   host: kontrabas – Miloš Doležal jr.

6. Narodil se Kristus pán
   Psychoradio

7. Veselé vánoční hody
   V.A.R. & Lucie Roubíčková

8. Hříbě s rolničkou
    Evarest

9. Jak si krásné neviňátko
    Viktor Dyk

10. Chtíc aby spal
      Láďa Křížek

11. Hvězda
      Honza Toužimský

12. Tichá noc / hlasná noc
      Tublatanka

13. Půjdem spolu do Betléma
      Doctor P.P.

14. Pásli ovce valaši (instrumental)
      Petr Henych & G Bod

15. Vánoce za dveřmi
      Filip Daniel a Štěpán Smetáček

16. Aký je to svit
      Arzén

17. Byla cesta, byla ušlapaná
      Zuzana Kolářová & Ivana Jirešová

18. Vánoce to je ta pravá chvíle
      Chzech Rock Christmas Band

Album vychází 12. 12. 2009 v prodejní síti PNS (trafiky, čerpací stanice, novinové stánky…).