ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15599 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

První ochutnávka z alba The Chancers

0 Redakce 11.2.2011

Pražští The Chancers zveřejnili první ochutnávku z desky The Age of Rudeness v podobě skladby Hooligan in Love. Natáčeli ji loni o velikonocích ve studiích La Chunky Towers v Glasgow s Ronanem Breslinem za mixážním pultem.  

„Je to jedna z nejklidnějších písniček nové desky. S Ronanem jsme se snažili o starý, hodně živý a syrovější zvuk, který vystihne naši kapelu. Natáčení byl docela intenzivní zážitek. Vážně jsme třeba netušili, že nás budou zachraňovat Belle And Sebastian, kteří nám ze svého vedlejšího studia půjčovali stojany na klávesy,“ vzpomínají The Chancers na nahrávání.  

Hooligan in Love navazuje na předchozí tvorbu kapely, ale deska bude ve výsledku znít mnohem rozmanitěji. „Natáčíme s různými producenty a zkoušíme nové přístupy. Určitě nechceme ustrnout v minulosti. Staré věci máme rádi, ale uvědomujeme si, jaký se píše rok,“ říká kapela o nahrávce, kterou právě dokončuje.  

10. března v pražském Paláci Akropolis se uskuteční její křest. Pro prvních 300 návštěvníků je přichystaný welcome drink zdarma v podobě panáka Jägermeistera. Křest nové desky přitom proběhne v rámci nové kampaně Paláce Akropolis pod heslem Say No To Racism!  

Album nazvané The Age of Rudeness vyjde po čtyřech letech v březnu u Championship Records. Věk drzosti, jak by se dal přeložit název desky, už předznamenal videoklip k písničce Rudeboy Back in Jail, který natočil Risto Sokolovski. Skladba se objevila i na vinylové kompilaci Kings of Prague, jejíž náklad je už rozebrán.

tz