ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5034 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

První letošní premiéra v Divadle Bolka Polívky

0 jsk 18.1.2023

Osobitého performera Pavola Seriše publikum brněnského Divadla Bolka Polívky dobře zná z Pozemšťana, oblíbeného Re:kabaretu, a dalších výtečných divadelních počinů.

Jeho nejnovější autorská inscenace v režii Dalibora Buše Dada Revue, balancující na hranici divadla a stand-up comedy, má premiéru v sobotu 21. ledna. Reprízy následují 22. ledna a 25. února.

Divadlo, stand-up, pantomima, tanec…. Pavol Seriš tentokrát stvořil bláznivou komediální koláž tak, aby bavila nejen jeho, ale především diváky. Ve své Dada Revue se nejčastěji inspiroval v situacích každodenního života, které servíruje s lehkostí a ve zběsilém tempu. Vše dokáže až s dadaistickou hravostí přetvořit v kreativní koktejl skečů a improvizace zpravidla končící očistným smíchem.

„Napsal jsem DADA Revue jako jednu velkou divadelní koláž, která nemá jednotný příběh a jednotící charakter. Vychází z hravosti, spontánnosti a střídání charakterů, žánrů i vyjadřovacích prostředků. Jsem rád, že toto dílo může vzniknout v Divadle Bolka Polívky a že mám v týmu Dalibora Buše, Maťa Randára a scénografku Bety Királyovou. Ta vymyslela jednoduchou, ale velmi nápaditou scénu. Myslím, že to bude můj nejvýtvarnější kus. Chci, aby DADA Revue byla dynamická hra, která diváky nabije chutí do života…,“ říká Pavol Seriš.

(foto: David Konečný)