ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6398 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

První inscenací Divadla Na zábradlí pro děti je pohádkový kabaret Franz a kavka

0 jsk 25.1.2024

Divadlo Na zábradlí v pátek 26. ledna v 17 hodin na komorní scéně Eliadovy knihovny představí svou historicky první inscenaci pro dětské publikum Franz a kavka. V hravém tvaru proloženém autorskými písněmi odvypráví příběh Franze Kafky a jeho sester.

Režisér Jiří Jelínek (Divadlo Minor, Jihočeské divadlo aj.) v pohádkovém kabaretu Franz a kavka nahlédne dětskou optikou životní příběh Franze Kafky, provázený autorskou hudbou Tomáše Alferiho a ve výtvarném zpracování Barbory Čechové.

„Franz a kavka je příběh, který rámuje vztah Franze Kafky a jeho sester, hlavně Ottilie řečené Ottly. Je to příběh o osobní odvaze, o tom, že s každým strachem je potřeba bojovat a taky, a to hlavně, je to příběh o naději. Příběh, který má smysl si poslechnout v každém věku, ať už je vám pět nebo padesát,“ říká režisér Jiří Jelínek, jenž je společně s dramaturgyní Terezou Lexovou také autorem scénáře. V rolích Kafkových sester Ottly, Ellie a Valli se představí sestry Anežka a Barbora Kubátovy, které doplní hudebnice Lucie Flemrová.