ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26849 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

První dvě alba Mariky Gombitové v reedici

0 jsk 22.12.2023

První dvě sólová alba Mariky Gombitové Dievča do dažďa a Môj malý príbeh vycházejí v reedici na CD i LP. Dievča do dažďa původně vyšlo v roce 1979 a spolu s Gombitovou je nahráli členové skupiny Modus, ve které v té době působila, a řada hostů.

Autorské album připravili především Janko Lehotský a Pavol Hammel (hudba) a textař Kamil Peteraj, který byl i uměleckým producentem alba, ačkoli v té době to nikdo takhle nedefinoval. Album přineslo třináct nových původních skladeb, mezi nimi byla i skladba Vyznanie.

Na debutové album navázala v roce 1981 její druhá studiová LP deska Môj malý príbeh. Gombitovou na něm opět doprovází skupina Modus, přičemž její základní autorský tým (Lehotský, Hammel, Peteraj) posílil skladatel Jan Lauko a jako autorka hudby se poprvé představila ve třech skladbách i samotná Gombitová.

„Vydavatelství Opus dalo Marice Gombitové šanci, když jí bylo dvacet tři let a Marika ji dokonale využila. Opus se k Marice vrací i dnes a po čtyřiačtyřiceti letech přináší obnovenou vinylovou reedici celé její opusovské diskografie. A to v době, kdy se po delší době vrací na koncertní pódia velkými koncerty v Praze. Jednoduše Marika tady byla, je a bude a stále je nejlepší,“ řekl ředitel vydavatelství Opus Július Kinček.