ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6696 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

První bondovka Dr. No po padesáti letech dorazí do českých kin

0 Petr Hašek 3.10.2012

Padesát let od slavnostní premiéry v Londýně, která byla 5. října 1962, uvedou úplný začátek filmového života agenta Jamese Bonda vybraná kina Cinema City.

Poprvé v Česku se tak úvodní dobrodružství agenta 007 představí na velkém plátně z kopie určené pro kina. Oslavit Bondovo výročí s jeho prvním filmem mohou diváci v Praze na Flóře, v Novém Smíchově a ve Slovanském domě, a také v Cinema City v Ostravě, Plzni, Brně a Pardubicích.

Uvedením filmu Dr. No se kina přidávají k oslavám výročí ode dne, kdy poprvé zazněl chytlavý hudební motiv a slova “Bond, James Bond”. Nejslavnější bondovky uváděl například letošní festival v Cannes, v Londýně je výstava a aukce filmových artefaktů, další výstavy a akce k půlstoletí s filmovým Bondem se už uskutečnily či ještě se chystají v Londýně, New Yorku a na dalších místech. Na konci října se navíc v kinech objeví nový díl Skyfall.

Snímek Dr. No byl ve své době označen za sexistický a násilný, přesto slavil úspěch. Při nákladech zhruba jednoho milionu dolarů vydělal v kinech po celém světě šedesátkrát tolik. “Dr. No je i mezi bondovskými klasikami speciální a v kvalitě pro kina na velkém plátně tu ještě nebyl,” řekl Robert Švec ze Cinema City.

Film Dr. No uvedl v život jednu z nejslavnějších filmových sérií, proslavil postavu Jamese Bonda po celém světě, vtiskl jí ikonickou podobu a nezaměnitelný styl, udělal hvězdu ze Seana Conneryho a představil scény, které v dalších dílech i jiných filmech dodnes citují. Například krásná Ursula Andressová vystupující ve dvoudílných plavkách, která pomohla udělat světový hit z plavek ve stylu “bikiny”.

rwi