ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9658 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Průřez scénografickou tvorbou Marka Zákosteleckého v Hradci Králové

0 jsk 30.3.2022

Muzeum východních Čech v Hradci Králové nabídne soubornou výstavu s názvem L, která mapuje více než třicet let tvorby divadelního scénografa, režiséra, výtvarníka a hudebníka Marka Zákosteleckého.

Písecký rodák, divadelní scénograf, výtvarník a režisér Marek Zákostelecký byl dvě desetiletí profesně propojen s královéhradeckým divadlem Drak. Delší čas pak navíc externě spolupracoval Klicperovým divadlem. Celkově se podílel na vzniku více než 130 představení jako scénograf a více než třicet představení jako režisér.

Souborná výstava v lapidáriu Muzea východních Čech v Hradci Králové bude mapovat jeho tvorbu scénografickou (loutky, kostýmy, scény), volnou výtvarnou tvorbu (plakáty i užitou grafiku). Součástí výstavy pak budou také původní autorské herní prvky, které navazují na autorův koncept Labyrintu divadla Drak.

Výstava bude v Muzeu východních Čech v Hradci Králové zahájena 31. března v 17 hodin. Na vernisáži vystoupí kromě autora také dramatik a režisér David Drábek a hudebně ji doprovodí Anežka Malá alias Nessie.