ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11261 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Propaganda jinak, klubové narozeniny nebo severní vítr v kinech – dušičkový víkend je tady

0 Lucia Daňková 31.10.2015

Marek Schovánek: PROPAGANDA       30. 10. 2015 – 11. 1. 2016

Výstava v Centru současného umění DOX v Praze  představuje průřez dosavadní prací Marka Schovánka  – “nejlepšího neznámého umělce na světě“. Česko-kanadský tvůrce v dílech sestávajících z temných krajin, písmomaleb, „fotek“ z reklamních plakátů či instalací se kriticky vyjadřuje k tématům jako globalizace, moderní průmysl nebo komerční značky. Čeho je umělec na osobní a společenské úrovni ještě schopen dosáhnout – ať již maluje, vytváří objekty, či oboje – tváří v tvář tolika rozličným vlivům, kterým je vystaven v kulturní a politické oblasti? A na které má odpovídajícím způsobem reagovat?
Amsterdam Klezmer Band      1.11.2015       Lucerna music Bar, Praha

Pražský klub Lucerna Music Bar slaví 20 let bohatým koncertním podzimem. V neděli 1.listopadu 2015 nabídne  spojení nevázanosti pouličních muzikantů s precizností špičkových hráčů stylu klezmer.  Skupinu Amsterdam Klezmer Band  založil roku 1996 saxofonista Job Chajes s holandskými spoluhráči. Zpěvák skupiny Alec Kopyt ale pochází z Ukrajiny, a u nás je dobře znám díky svému působení se skupinou Poza, s níž v Praze dokonce natočil své první album.  Repertoár skupiny tvoří především klezmer, tedy hudba židovských venkovských kapel z Ukrajiny a Balkánu, jejíž kontinuitu na evropském kontinentě přetnul holocaust. Ve své původní formě to byla taneční hudba spřízněná s romskými i dalšími hudebními styly z Balkánu, pracovní náplní tradičních „klezmerbandů“ byly svatby židovských i nežidovských obyvatel.
19.mezinárodní festival dokumentárních filmů  Ji.hlava  do 1.11.2015

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava je slavností autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě. O víkendu nabídne poslední dva festivalové dny a program ve všech sekcích. Těšit se můžete v neděli 1.listopadu například na vyprávění o Brazílii nebo FAMU: Dílnu 1.ročníku.  Pokud jste ve snímku Víta Klusáka Matrix AB zmeškali Andreje Babiše citujícího Aristotela, nezoufejte. Pořadatelé v sekci Film a filozofie ještě v sobotu 31.října 2015  slibují snímky bod a Ister, v neděli 1.listopadu je na programu také portrét Sorena Kierkegaarda režisérky Anne Regitze Wivel.

Severský filmový podzim    19.10. – 1.12.2015

Severní vítr vtrhl  do českých kin. Opět přináší   seversky absurdní komedie  i drsná  dramata bez záruky happy endu. Filmová přehlídka pořádaná Severským filmovým klubem tentokrát zavítá do 13 českých a moravských měst a divákům nabídne celkem 26 filmů z 5 severských zemí – 12 švédských, 2 finské, 6 norských, 5 dánských a 1 islandský. Uvedeny budou jak filmy nové, tak méně známé snímky staršího data výroby a na přání diváků  i některé úspěšné tituly z minulých ročníků.   Mezi filmové novinky uvedené na festivalu patří islandští Berani. Snímek, který získal cenu Un Certain Regard Award v Cannes, měli čeští diváci možnost shlédnout zatím pouze na festivalu v Karlových Varech. Dále nový film oblíbené režisérky dánsko-gambijského původu Helly Joof All inclusive s Bodil Jørgensen v hlavní roli.   www.sfklub.cz
Týden vědy  a techniky                1.- 15.11.2015

Největší vědecký festival v České republice s názvem Týden vědy a techniky Akademie věd ČR letos uvede více jak 500 akcí. Patnáctý ročník, který se uskuteční od 1. do 15. listopadu, přinese přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, workshopy a mnohé další akce napříč všemi vědeckými obory. Vstup na celý festival je bezplatný. Celkově se uskuteční více než 250 přednášek, 60 výstav, 70 dnů otevřených dveří, vědecké kavárny, workshopy, semináře a projekce dokumentárních filmů po celé republice.