ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5745 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Projekt Art Grand Slam přichází s novou uměleckou cenou

0 jsk 21.12.2023

V pražské SmetanaQ Gallery se od 15. února do 17. března 2024 představí výstavní projekt Art Grand Slam, za nímž stojí kulturní platforma Sport in Art.

Prezentuje práce současných českých vizuálních umělkyň a umělců, kteří se ve své tvorbě dotýkají tématu v podmnožině pohybu a sportu. Důležitou součástí projektu je propojení s mladou uměleckou generací. Pro první ročník zvolil jeho kurátor Petr Vaňous téma Uvnitř pohybu.

Vyvrcholením projektu je vyhlášení nejlepších umělecko-sportovních počinů předchozího roku v kategoriích výtvarné umění, film, divadlo a tanec, kniha, fotografie a veřejný prostor. Vítězové jednotlivých kategorií obdrží designovou cenu vytvořenou ve spolupráci se studenty z ateliéru Sklo Fakulty umění a designu UJEP a společnosti Lasvit.

Na výstavě, která tvoří hlavní částí projektu, se ve SmetanaQ Gallery po boku deseti současných renomovaných výtvarníků české scény uvedou také tři mladí umělci do třiceti let, kteří vzešli z podzimního open callu. První ročník Art Grand Slamu završí repríza výstavy v Českém centru Paříž, a to v době konání letních olympijských her.