ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11621 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Projekt 3+ galerie v Klášterech Český Krumlov s výstavou Sbírka ilustrací pro děti

0 jsk 20.5.2022

Jednou z nejvýznamnějších kulturních událostí letošního roku v Českém Krumlově, který slaví třicet let od zápisu na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, bude mezinárodní výstava Sbírka ilustrací pro děti. Od 1. června do 30. října představí pod novou značkou 3+ galerie na 500 m2 areálu českokrumlovských klášterů přes 160 originálů od 22 nejvýznamnějších ilustrátorů z celého světa, kteří věnovali své umění dětem. A dětem bude patřit i bohatý doprovodný program.

Výstava Sbírka ilustrací pro děti po několika měsících příprav odkryje necelou čtvrtinu největší mezinárodní sbírky dětské knižní ilustrace v Evropě, kterou město Český Krumlov získalo od světoznámého nakladatele Otakara Božejovského von Rawennoff. Tento nositel Zlatého benátského lva za kulturní zásluhy spolu s ilustrátorem Štěpánem Zavřelem, žákem Jiřího Trnky, ve Švýcarsku vytvořil jedno z nejslavnějších a nejúspěšnějších nakladatelství dětské knihy na světě Bohem Press. Mnohé z asi 300 titulů dětských knih vydaných v desítkách jazyků v milionových nákladech získaly celou řadu prestižních ocenění.

První z cyklu výstav 3+ galerie Sbírka ilustrací pro děti představí v Českém Krumlově špičkové ilustrátory, jsou mezi nimi Józef Wilkoń, David McKee, Jan Lenica, Sita Jucker, Ralph Steadman, Stasys Eidrigevicius, Gianni de Conno, Marie-José Sacré, Emilio Urberuaga, Arcadio Lobato, Svjetlan Junaković, Eric Battut či čeští autoři Vlasta Baránková, Jindra Čapek a Štěpán Zavřel. Vyjma průřezu výjimečné sbírky přiblíží výstava i inspirující příběh obou českých emigrantů, kteří svými knihami udělali šťastnými miliony dětí na celém světě.