ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29644 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Projekt 100 zahájí digitální verze filmu Koyaanisqatsi

0 Richard Winter 17.12.2013

Úspěšný a nejen kinofily velmi oblíbený Projekt 100, který od roku 1995 každoročně pořádá Asociace českých filmových klubů, vstupuje do dalšího ročníku. Slavnostním zahájením Projektu 100 v novém roce bude premiéra digitální verze kultovní filmové eseje amerického režiséra Godfreye Reggia Koyaanisqatsi, která se uskuteční 30. ledna v pražském kině Světozor.

Díky Projektu 100 se do tuzemských kin v roce 2014 dostanou čtyři mimořádně kvalitní, oceňovaná díla světové a české kinematografie, restaurovaná a v digitální podobě, jejichž uvedení je očekávanou filmovou událostí.

“Pro Projekt 100 – 2014 jsme vybrali další čtveřici klasických snímků, jejich síla a myšlenka nejlépe vyniknou na velkém plátně. Pevně věřím, že jak v lednu Koyaanisqatsi, tak v březnu 2001: Vesmírná odysea, v květnu Pulp Fiction: Historky z podsvětí a konečně v létě Ostře sledované vlaky nabídnou divákům mimořádný a obohacující zážitek,” říká programová ředitelka Asociace českých filmových klubů Iva Hejlíčková.

Organizátoři tak pokračují v osvědčeném konceptu, kdy se ke konkrétnímu měsíci váže filmový titul reprezentující klíčovou oblast distribuce klasických filmů: leden – americká klasika, březen – evropská klasika, květen – kultovní film 90. let, srpen (tradičně v programu Letní filmové školy Uherské Hradiště) – česká klasika.

Specifická filmová přehlídka, unikátní Projekt 100, je podle organizátorů tím správným důvodem, proč se vydat do kina. Nabízí výjimečnou příležitost vidět skutečné filmové skvosty na velkém plátně, v aktuálně nejlepší dostupné kvalitě.

Tagy: