ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7754 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Producenti seriálu Vyprávěj získali v Monte Carlu ocenění Zlatá nymfa

0 Redakce 13.6.2011

Ocenění Zlatá nymfa si z prestižního Mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu přivezli producenti seriálu Vyprávěj Filip Bobiňski a Petr Šizling. Bobiňski se Šizlingem uspěli v silné mezinárodní konkurenci seriálů, mezi nimiž byli například Tudorovci, Missfits či Borgiovci. "Proti nám bylo nominováno zhruba patnáct seriálů, z nichž některé jsou mezinárodně úspěšné a vysílají se v řadě zemí," řekl Petr Šizling.

Jde o mimořádný úspěch, protože v kategorii Nejlepší evropský producent dramatického seriálu nikdy český zástupce žádnou cenu nezískal. eriál Vyprávěj byl též nominován v kategoriích Nejlepší herec dramatického seriálu a Nejlepší herečka dramatického seriálu. Svatopluk Skopal a Nina Divíšková však své nominace neproměnili.

Retro seriál Vyprávěj na osudech rodiny Dvořákových připomíná všední život v někdejším Československu od 60. let. Natáčet se začal v roce 2008, diváci ČT dosud mohli zhlédnout 42 dílů. Dalších 26 dílů mapujících příběhy hrdinů až do roku 1989 se natáčí od března; na obrazovkách se nová pokračování objeví na podzim. Ústřední seriálovou dvojici ztvárnili Roman Vojtek a Andrea Kerestešová, vedle Skopala a Divíškové hraje jednu z hlavních rolí Veronika Freimanová.

Každý díl seriálu Vyprávěj vidělo v průměru přes 1,1 milionu diváků starších 15 let; dalších více než 350.000 lidí je zhlédlo na internetu. Ocenění českých diváků se dočkal v anketě TýTý.

Monacký festival patří k prestižním soutěžím od roku 1961. V roce 2001 na přehlídce uspěla herečka Tatiana Vilhelmová, když za výkon ve filmu Společnice dostala zvláštní uznání. V roce 1998 získal Stříbrnou nymfu za nejlepší režii český film režiséra Hynka Bočana a spisovatele a scenáristy Jiřího Stránského Bumerang.

rwi