ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13439 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Producent roku kritizoval módu reunionů

0 Redakce 20.2.2009

Bývalý kytarista indie formace Suede, Bernard Butler, který byl minulý čtvrtek 11. února odměněn v Londýně svými kolegy titulem Producent roku, kritizoval ostře módu reunionů mezi některými z nejpopulárnějších kapel devadesátých let.

Muž, který v uplynulém roce produkoval desky Black Kids, Tricky a 1990´s  a který díky svému čerstvému ocenění od Asociace britských producentů získal automaticky také cenu Brit Award ve stejné kategorii, a to za loňskou desku Duffy Rockferry, v nedávném rozhovoru zareagoval ostře na návrat dvou z největších britpopových kapel Blur a The Verve. Poslední jmenováni právě v loňském roce zakopali válečnou sekeru, vydali poměrně příznivě přijaté album a absolvovali řadu festivalových vystoupení, včetně Glastonbury, kde mají letos vystoupit také jejich kolegové z Blur. „V současnosti dochází k reunionu děsně mnoho britpopových kapel, což osobně považuji za zneklidňující. Přijde mi to neadekvátní na pozadí dnešní reality,” reagoval na čerstvé události na britpopové scěně Butler a v rozhovoru pro BBC dále razantně popřel možnost obnovení své bývalé kapely Suede, jedné z prvních skupin, spojovaných britpopovým hnutím, která na sebe upozornila v roce 1992 a do paměti posluchačů se vryla hity Metal Mickey, Animal Nitrate a Stay Together. „Nikdy jsem nedostal žádnou nabídku na cokoliv spojeného se Suede… Vím, že je to zábavné a všechno ostatní, a samozřejmě nemůžeš někomu upřít právo na jeden hezký večer, ale mě osobně nostalgie obtěžuje. Vlastně, jsem maniakálním odpůrcem nostalgie. Příčí se mi už samotná představa něčeho takového. Prostě to nemůže fungovat. A neshoduje se nijak s mými zájmy. Podstatné není, co jsem udělal minulý týden, ale co udělám příští týden. Stvořil jsem velkolepé nahrávky – miluji je. Dnes si je mé děti přehrávají. Jsou právě také pro ně a pro všechny ostatní,” uzavírá muzikant.

Butler se přitom v roce 2004 dal opět dohromady se zpěvákem Suede Brettem Andersonem, ale oba spolu založili nový projekt s novým názvem: The Tears. „Kdybych mohl něčemu zasvětit šest měsíců svého života, jestli bych upřednostnil něco vzrušujícího a zcela nového, nebo něco, co jsem dělal před patnácti lety? Jakožto lidská bytost prostě nemůžeš být motivován něčím takovým.

ZJ

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

  • Brett Anderson: Z parodie Suede do vnitřní divočiny