ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29557 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Případ Pegasus je strhující thriller ve stylu Šifry mistra Leonarda od Dana Browna

0 Richard Winter 14.6.2016

Vydání globálního bestselleru Dana Browna Šifra mistra Leonarda v roce 2003 zapříčinilo vznik nového subžánru, takzvaného konspiračního thrilleru. Vedle Steva Berryho, Raymonda Khouryho a dalších se s podobně laděnými romány prosadil zejména americký spisovatel Gregg Loomis.

Loomis byl nominován na cenu Spisovatel roku, vyhlašovanou Georgijskou asociací spisovatelů Hlavní hrdina Lang Reilly se objevil v zatím devíti knihách, počínaje právě Případem Pegasus. Loomis sází na vyváženou kombinaci akce, nadsázky, napětí a odhalování dávných tajemství, jejichž dlouhé stíny sahají až do dnešních dní. Čtenáře pak románovou sérií provází Lang Reilly, hrdina s nevšedním talentem na řešení těch nejzapeklitějších záhad.

V první knize Langových dobrodružství, Případu Pegasus, se ústřední protagonista zaplete s řádem templářů, který – jak se zdá – v roce 1312 zřejmě nezanikl. Na počátku roku 2017 se tuzemští čtenáři dočkají druhého dílu, The Julian Secret, jenž na český název zatím čeká.

V knize Případ Pegasus americký právník Lang Reilly přijde během podezřelého výbuchu v malebné pařížské čtvrti o sestru. Pustí se do pátrání po skutečné příčině exploze, jenže někdo si očividně nepřeje, aby pravda vyšla najevo, a Langův život se ocitá v ohrožení. Zdá se, že se všechno točí kolem obrazu, který si jeho sestra koupila těsně před smrtí. Mohl být důvodem, proč byla zavražděna?

Stopy zavedou Langa přes Řím a Londýn až k ruinám templářského hradu v podhůří Pyrenejí, kde se ukáže, že zdánlivě obyčejný náboženský výjev v sobě skrývá klíč k jednomu z největších tajemství, jaké kdy lidstvo poznalo.

Populární americký autor převážně konspiračních thrillerů Loomis je občanským povoláním právník specializující se na obchodní spory. Živil se však také jako závodní automobilový jezdec a pilot komerčních letadel, přičemž procestoval Karibik i Evropu.

Na literární scéně se prosadil románem Případ Pegasus. V něm se čtenářům poprvé představil Lang Reilly, právník s nevšedním talentem řešit nejrůznější záhady, který se nakonec stal hlavním hrdinou dnes již devíti knih. Kromě nich má Loomis na kontě několik dalších románů a sbírek povídek. Gregg Loomis žije v rodné Atlantě s manželkou Suzanne, která je rovněž právničkou, a zlatým retrívrem Harrym. Mezi stáními u soudu pracuje na dalších knihách.

Tagy: