ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6904 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prince měl v sobě mnoho fentanylu

0 Redakce 29.3.2018

Od smrti amerického hudebníka a zpěváka Prince uplynuly téměř dva roky, ale obecně se stále diskutuje o příčinách. Podle toxikologické zprávy, kterou se podařilo získat agentuře AP, měl Prince v době smrti v těle vysokou koncentraci fentanylu.

Vzhledem k mimořádné množství tohoto silného syntetického opiátu podle nezávislých odborníků není pochyb o tom, že ho zabila právě tato látka. „Množství fentanylu v jeho krvi je mimořádně vysoké i na pacienta s chronickou bolestí, který na ni bere fentanylové náplasti,“ vysvětlil Lewis Nelson z Rutgers New Jersey Medical School.

Podle zprávy byla v Princeově krvi koncentrace fentanylu 67,8 mikrogramů na litr, přičemž odborníci zdokumentovali úmrtí v případech, kdy měli lidé v krvi od tří do 58 mikrogramů na litr.

V Princových játrech byla koncentrace látky 450 mikrogramů na kilogram a podle zprávy množství vyšší než 69 mikrogramů zřejmě představuje předávkování nebo případ smrtelné toxicity. Vysoké množství zmíněného opiátu objevili i v hudebníkově žaludku. Podle Charlese McKaye z American College of Medical Toxicology výsledky toxikologické analýzy naznačují, že Prince látku užíval perorálně a její stopy v krvi a játrech naznačují, že měla dostatek času v jeho těle cirkulovat, než zemřel.

Podle odborníků není přesně definovaná koncentrace fentanylu, která dokáže zabít. Osoby, které mají tuto látku dlouhodobě předepsanou, si totiž vybudují odolnost, a tak dávka, která může jednoho člověka zabít, může jinému pomoci.

Během domovní prohlídky, kterou vyšetřovatelé provedli po Princeově smrti, objevili několik tablet v různých nádobách, které se při testování prokázaly být pozitivně reagující na fentanyl a jiné látky. Podle veřejně dostupných informací zdroj těchto léků neurčili. Prokurátor v okrese Carver ve státě Minnesota minulý týden oznámil, že prošetřuje policejní zprávy, na základě kterých rozhodne, jestli v souvislosti se zpěvákovou smrtí vůči někomu v blízké budoucnosti vznese obvinění.

Tagy: