ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13804 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prince měl doma i léky, které neodpovídaly svému označení

0 jsk 23.8.2016

Některé z tablet, které našli vyšetřovatelé v sídle zesnulého amerického zpěváka Prince, obsahovaly silný syntetický opioid fentanyl, ale byly označeny jako jiné, slabší léky. Prince zemřel 21. dubna ve věku 57 let, přičemž podle výsledků pitvy bylo příčinou právě neúmyslné předávkování se fentanylem.

Jeden vyšetřovatel pro agenturu AP uvedl, že v jedné lahvičce našli zhruba dvacet tablet, které měly podle označení obsahovat hydrokodon a paracetamol. Když pak ale udělali jejich chemický rozbor, zjistili, že nejméně jedna z nich obsahuje místo toho fentanyl. V jiných tabletách zase objevili oxykodon, kodein, lidokain či U-4770, což je syntetická látka osmkrát silnější než morfium. Při pitvě však její přítomnost v těle zjišťována nebyla, jelikož se jedná o relativně novou látku.

Kromě toho našli vyšetřovatelé lahvičku s deseti tabletami oxykodonu, které byly předepsány na jinou osobu. Mnohé z těchto léků měl Prince u sebe i 15. dubna, když jeho letadlo směřující z Atlanty do Minnesoty muselo nouzově přistát v Illinois, kde ho nakrátko hospitalizován kvůli podezření z předávkování. Testy krátce před jeho smrtí neobjevily přítomnost fentanylu v těle, z čehož vyplývá, že tuto látku neužíval dlouhodobě, ale pravděpodobně nakonec užil během posledních čtyřiadvaceti hodin svého života smrtelnou dávku.

Vyšetřovatelé momentálně zjišťují, jak se Prince k těmto lékům dostal, protože během dvanácti měsíců před smrtí mu v Minnesotě nepředepsali žádné léky ze seznamu regulovaných látek, mezi které patří i fentanyl či oxykodon.

Tagy: