ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16024 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Přímý přenos derniéry inscenace Korespondence V+W

0 jsk 31.5.2023

Divadlo Na zábradlí v Praze se po deseti letech loučí s úspěšnou inscenací Korespondence V+W v režii Jana Mikuláška. Ve spolupráci s filmovou distribuční společností Aerofilms bude vyprodanou derniéru 27. června živě přenášet do kinosálů po celé republice.

Aerofilms tak navazuje na divácky historicky nejúspěšnější přímý přenos do kin, kterým byla derniéra inscenace Dejvického divadla Ucpanej systém, a nabízí divákům možnost znovu vidět na velkých plátnech po celé zemi další legendární inscenaci.

Inscenace Korespondence V+W režiséra Jana Mikuláška byla jednou z těch, které současné vedení Divadla Na zábradlí Petr a Dora Štědroňovi po nástupu do funkce v roce 2013 přivezlo s sebou do Prahy ze svého dosavadního působiště v brněnské Redutě. Jevištní adaptace rozsáhlých dopisů, jež si komici vyměňovali od Voskovcovy emigrace až do smrti, slavila za bezmála deset let a necelých dvě stě repríz úspěch nejen na domácí scéně, ale i po celé republice a na řadě zahraničních festivalů, ať už v Polsku, Maďarsku, Belgii či v USA.