ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5146 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Přijede zpěvák Richard Marx

0 jsk 24.8.2022

Jedna z nejslavnějších romantických skladeb všech dob, Right Here Waiting, zazní poprvé naživo i v České republice. Autor megahitu z konce osmdesátých let, americký hudebník Richard Marx, ji připomene českému publiku v rámci světového turné The Songwriter Tour 30. srpna v pražském Divadle Hybernia.

Richarda Marxe objevil na začátku osmdesátých let jiný slavný autor mnoha nesmrtelných hitů Lionel Richie. O autorském i interpretačním talentu teprve sedmnáctiletého mladíka byl hned přesvědčen. Od té doby se Marx začal naplno věnovat oblíbené disciplíně, psaní písní pro sebe i kolegy. Napsal nebo produkoval hity boybandu N’Sync, Lutheru Vandrossovi či Keithu Urbanovi. S mnoha dalšími skvělými hudebníky spolupracoval, v roce 2006 třeba absolvoval turné s bubeníkem Beatles Ringem Starrem.

Marx má na kontě více než třicet miliónů prodaných nosičů v celém světě, cenu Grammy za nejlepší píseň roku, několik nominací Grammy, čtyřplatinovou desku za hity Satisfied a Right Here Waiting, a mnoho dalších ocenění hudebního průmyslu. Více než třicet se jeho písně pravidelně objevují na špičkách celosvětových hitparád. Drží rekord jediného mužského interpreta na světě, jehož sedm písní v řadě se umístilo v Top 5 v nejprestižnějším americkém žebříčku singlů Billboard.

Tagy: