ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5749 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Příběhy z Německé demokratické republiky

0 jsk 12.9.2023

Komentované prohlídky bývalého východoněmeckého velvyslanectví v Praze, debaty s českými a německými historiky a pamětníky, fotografie agentů Stasi, výstava k východoněmecké literatuře nebo filmová řada snímků z či o NDR.

Pražský Goethe-Institut od září připomíná opomíjené či nepříliš známé příběhy z bývalé Německé demokratické republiky.

„Od září 2023 do února 2024 představujeme veřejnosti vybrané kapitoly z kulturních a politických dějin bývalé Německé demokratické republiky,“ komentuje ředitelka Goethe-Institutu v České republice Sonja Griegoschewski. „Nechceme přitom interpretovat dějiny a budit nostalgické pocity. Jde nám o to zaobírat se příběhy a tématy, které s NDR souvisejí.“

V popředí přitom stojí v Česku nepříliš známé osobnosti východoněmecké kultury, jako například písničkář (a spolupracovník tajné služby) Gerhard Gundermann nebo východoněmeckým režimem vyhoštěný literát Thomas Brasch. Je a mnohé další představí filmová řada kina Goethe. Prominentní autoři a autorky východoněmecké literatury pak od října uvede výstava v Goethe-Institutu. A výraznou úlohu v celém tématu sehraje i jedna pozoruhodná nemovitost.