ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8670 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Příběhy okamžiků představuje nový podcast Hi.storky

0 jsk 26.10.2021

V životě nejde o roky, ale o vteřiny. Změní toho mnohem víc. Krátké podcastové divadelní hry Hi.storky takové chvíle zaznamenávají. Některé čerpají z historických událostí, jiné z vyprávění blízkých a přátel tvůrců podcastu. Propojují dějiny všedního dne se zlomovými okamžiky. Hry namlouvají Hana Drozdová, Šimon Bilina a další herci. Dialogy píše Matouš Hartman.

Nápad na podcastové hry s příběhy, které se vejdou do pár minut, vznikl jeden večer v době lockdownu. Šlo o momentální ideu, která se objevila, když novinář Matouš Hartman (spoluautor knihy Ten den: 17. listopad 1989) poslouchal svou známou vyprávět, co se jí ten den přihodilo. Během chvíle na stole ležel příběh, který nepotřeboval kulisy nebo zdlouhavé popisy. Byl dostatečně dramatický a stačily mu k tomu dialogy.

Přesto nezabral víc než pár minut rozhovoru a odehrával se na jednom místě. Postupně vznikly další krátké hry, které se dostaly přes produkční Noemi Krausovou do rukou absolventů brněnské JAMU Hany Drozdové a Šimona Biliny. Noemi Krausová se společně s Matoušem Hartmanem ujala produkce a zařadila podcastové hry mezi projekty své nově vznikající agentury NoaH, kterou založila s Hanou Drozdovou.