ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10959 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Příběh Franka a Kelly je v knize Mimořádný život Franka Derricka, 81 let smutný a veselý

0 Richard Winter 8.3.2016

Frankovi je jedenaosmdesát a právě začal žít! Do jeho života totiž právě vstoupila pečovatelka Kelly Christmasová. Zvlhlé sušenky, scvrklé brambory anebo železná zásoba konzerv se špagetami. Takhle vypadala Frankova lednice, než k němu nastoupila pečovatelka Christmasová. Udělala pořádný vítr nejen v potravinách, ale i v jeho životě.

Takže nakonec nehoda, která mu způsobila pár zlomenin na těle, bylo to nejlepší, co ho mohlo potkat! Kelly za ním bude docházet další tři měsíce. A to ještě netuší, že Frank nosí v hlavě plán, jak její návštěvy co nejvíc prodloužit.

J. B. Morrison se narodil před mnoha lety v Londýně Frankovi a Jenny. Je hudebníkem a autorem dvou románů – Storage Stories a Driving Jarvis Ham. V autobiografické zpovědi Goodnight Jim Bob popisuje své desetileté působení coby zpěvák punk-popové kapely Carter the Unstoppable Sex Machine (Carter USM). V té době byl známý pod jménem Jim Bob (inspirováno americkým rodinným seriálem The Waltons).

Se skupinou Carter the Unstoppable Sex Machine (Carter USM) nazpíval Jim Bob 14 písní, které se umístily v žebříčku Top 40, a album obsadilo 1. místo. Koncertoval po celém světě, byl hlavní hvězdou hudebního festivalu v Glastonbury a skupina Rolling Stones na něj podala žalobu. Je autorem bezpočtu sólových alb a napsal i scénář k filmu. Navíc v roce 2010 účinkoval v muzikálu na festivalu Fringe v Edinburghu.
“Tohle není kniha o starém muži, ale o muži, který zničehonic zestárl… Jestli moje kniha čtenáře pobaví, rozveselí a dojme, budu rád. Možná pak zatelefonují svým rodičům nebo prarodičům, jen aby zjistili, jak se jim daří?” sdělil  Morrison o své knize Mimořádný život Franka Derricka.

Jaké to je, když se britský rocker rozhodne věnovat se literatuře? Je jasné, že romantiku čekat nemůžete, nečekejte ani tolik oblíbený krimi žánr. Podařená kniha Mimořádný život Franka Derricka, 81 let nezapadá do žádných předem daných škatulek. Na co se však můžete spolehnout, je notná dávka vytříbeného anglického humoru.